Menu

Aranżacja wnętrz i remonty

blog pasjonata

Jakie rośliny do mieszkania?

aleksanderzawadzki

Rośliny doniczkowe to podstawa każdego polskiego domu. Z reguły ustawione na parapecie, mają zadanie ozdobne. Czy wiesz jednak, że niektóre z nich są trujące? Nie przeszkadza to w ich hodowli dopóki nie mamy w domu zwierząt lub małych dzieci. Warto więc wiedzieć, jakie rośliny najlepiej nadają się do mieszkania.

Wybierz rośliny łatwe do pielęgnacji

Mało kto z nas ma dużo wolnego czasu i może go poświęcać swoim domowym roślinkom. Ja osobiście bardzo często o nich zapominam, dlatego w domu hoduję tylko takie, które nie wymagają za dużo pielęgnacji. Najpopularniejsze i najłatwiejsze do opieki są kaktusy. Wystarczy podlać je raz na jakiś czas (w zależności od pory roku, latem podlewamy częściej). Nie wymagają przycinania ani nawożenia. Pięknie prezentują się przez cały rok.

Nawilżacze powietrza

Rośliny to także nawilżacze powietrza. Takie działanie mają głównie rośliny wyposażone w dużo liści, np. paproć, czy bluszcz. Trzeba się nimi regularnie opiekować, głównie obficie je podlewać, gdyż odparowują one bardzo dużo wody przez liście i łodygi. Dzięki temu mają funkcję, która działa jak nawilżacz powietrza w pomieszczeniu i poprawia jego jakość.

Uważaj na trujące rośliny

W kilku typach roślin znajdują się szkodliwe substancje, które powodują podrażnienia skóry i błon śluzowych, a także zaburzenia oddychania, zatrucia; w ciężkich przypadkach nawet śpiączkę. Staraj się unikać tego typu roślin, gdyż mogą one przez przypadek stać się niebezpieczeństwem. Wystarczy, że odwiedzi Cię koleżanka z dzieckiem, które zupełnie przypadkowo natknie się na taką roślinę. Może się ona stać zagrożeniem dla zdrowa i życia tego dziecka. Rośliny trujące to m.in. wilczomlecze, fikus czy dracena.

© Aranżacja wnętrz i remonty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci