Menu

Aranżacja wnętrz i remonty

blog pasjonata

Moja wymarzona sypialnia

aleksanderzawadzki

Dziś Wam opiszę, jak powinna wyglądać moja wymarzona sypialnia. Może moje wskazówki staną się dla kogoś inspiracją?

Odpoczynek

Moim zdaniem sypialnia powinna być spokojnym miejscem odpoczynku. Wiele osób popełnia błąd spędzając w niej zwyczajnie zbyt dużo czasu. Sypialnia nie jest miejscem do pracy czy do nauki! To miejsce, które powinno kojarzyć się tylko z relaksem i spokojnym snem. Dlatego moja wymarzona sypialnia powinna być na uboczu domu, oddzielona od reszty drzwiami. Po to, aby wychodzić z niej rano i wracać dopiero wieczorem. Zbyt długie przebywanie w sypialni poza czasem snu powoduje problemy ze snem. Nasz wewnętrzny system się rozregulowuje. Ciekawe, prawda? 

Kolorystyka

Sypialnia powinna być utrzymana w jasnych kolorach, najlepiej o ciepłych odcieniach. Moja wymarzona sypialnia jest cała w kolorze kremowym. Także meble i pościel powinny być jasne, odcień kremowy do brązowego. Nie lubię jaskrawych barw, dlatego w mojej sypialni nie ma żadnego kolorowego elementu. Są jasne doniczki, jasne ramki do zdjęć, jasna komoda i stolik. 

Oświetlenie

Bardzo ważne jest także oświetlenie. Światło powinno być ciepłe i rozproszone. Warto pomyśleć także o kinkietach i lampce nocnej. Oświetlenie musi być relaksujące i odprężające. A jednocześnie praktyczne oczywiście. 

Podłoga

Podłoga to kolejna, bardzo istotna rzecz. Chyba nikt nie chce wstawać rano i dotykać stopą zimnej podłogi... Najlepiej sprawdzi się mięciutka wykładzina, która otuli Twoje stopy jak puszysty meszek. Jeśli jednak preferujesz gładką podłogę, wybierz panele. Pomyśl jednak o dywaniku w miejscu, gdzie stawiasz stopy po przebudzeniu. Zdecydowanie unikaj płytek podłogowych. Są wiecznie zimne i nieprzyjemne w dotyku.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Wingstimber.pl] *.sigma.jaslo.pl

    Płytki w sypialni to faktycznie kiepski pomysł. Nawet jeżeli są wysokiej jakości i pięknie prezentują się na wystawie to w sypialni w okamgnieniu tracą urok. Najbezpieczniej jest jednak zastosować panele, bo i z wykładziną bywają problemy - np. u alergików. Świetny artykuł, czekam na kolejne! Pozdrawiam.

© Aranżacja wnętrz i remonty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci