Menu

Aranżacja wnętrz i remonty

blog pasjonata

Jak odnowić meble?

aleksanderzawadzki

Nie każdy z nas ma odpowiednie fundusze na większe remontowanie domów. Często nasze remonty skupiają się na odmalowaniu ścian, wymianie podłogi czy też naprawie popsutych elementów. Rzadko kiedy jednak myślimy o wymianie mebli - stare, zniszczone meble nie pasują do nowo wyremontowanych pomieszczeń a jednak pozostają ciągle z nami z uwagi na brak możliwości ich wymiany,

Może jednak nie trzeba ich wymieniać a wystarczy poświęcić im chwilę czasu i własnoręcznie je odnowić?

komodamalowanabialapodumywalki

Ciekawym sposobem na odnowienie mebli jest ich wyczyszczenie, wypolerowanie i pomalowanie białą farbą - jeśli zrobimy to niedokładnie to otrzymamy efekt starych mebli, które w dzisiejszych czasach są niezwykle modne. Nie musimy się dużo napracować by uzyskać świetny efekt. Ta propozycja jest idealna jeśli chcemy odnowić stare, drewniane meble.

pobrane_7

Ciekawym sposobem wydaje się także oklejenie starych mebli za pomocą okleiny. Wbrew pozorom okleiny na meble są jeszcze dostępne w wielu sklepach, w wielu wzorach, rodzajach i jakościach. Jeśli posiadacie meble laminowane to będzie to idealny pomysł na ich odnowienie ale też na zmianę wystroju wnętrz. Farby do takiego rodzaju mebli są niezwykle drogie i trudne w malowaniu.

A Ty próbowałaś kiedyś odnowić swoje meble? Może masz inny, ciekawszy i łatwiejszy w wykonaniu sposób?

© Aranżacja wnętrz i remonty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci