Menu

Aranżacja wnętrz i remonty

blog pasjonata

Rodzaje drewnianych podłóg

aleksanderzawadzki

     Podłogi wykonane z drewna zawsze prezentują się efektownie i to zarówno w salonie, czy pokoju dziennym, jak i w gabinecie, czy biurze. Są one synonimem elegancji i luksusu, a przy tym nadają wnętrzu ciepła i harmonii. Obecnie najpopularniejsze są trzy rodzaje drewnianych podłóg, które cechują się nie tylko trwałością, ale też uniwersalnym designem. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza parkiety lamelowe. Taka podłoga jest znacznie tańsza niż tradycyjny parkiet drewniany, ale niestety idzie to w parze z gorszą jakością. Otóż w tym przypadku deszczułki mają zaledwie 10-14mm grubości, więc ich żywotność nie jest zbyt długa. Poza tym nie mają one wypustu ani wpustu, więc trzeba je łączyć na styk, co oznacza, że mogą pojawić się odkształcenia. Z tego właśnie względu, jeśli już zdecydujecie się na parkiet lamelowy, to wybierajcie wyłącznie drewno dębowe lub egzotyczne, np. doussie, czy teak.


            Zdecydowanie lepszą jakość przedstawiają tradycyjne parkiety drewniane. Grubość pojedynczej klepki wynosi w tym przypadku 16-22mm, więc nadają się one do wielokrotnego cyklinowania. Ponadto parkiet tradycyjny cechuje się eleganckim wyglądem i naprawdę dużą żywotnością. Konstrukcja jest oczywiście odporna na różnego rodzaju odkształcenie, a przy tym zapewnia komfort cieplny i akustyczny. Ponadto tradycyjny parkiet można wykonać z niemal każdego rodzaju drewna, ale jego niewątpliwą wadą jest niestety wysoka cena.

            Dużą popularnością, oprócz w/w podłóg cieszy się także mozaika parkietowa. W sklepach oferowana jest w postaci niewielkich elementów, które przymocowane są do siatki lub papieru. Przykleja się je na odpowiednio przygotowane podłoże, układając mozaikę wedle własnych upodobań. Podłoga taka jest bardzo efektowna, ale również ma swoje wady – elementy są cienkie (10-14mm) więc nie nadają się do częstego cyklinowania, a po jakimś czasie poszczególne elementy mogą się rozsychać.    

https://www.youtube.com/watch?v=vb5-OMByoLU

© Aranżacja wnętrz i remonty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci