Menu

Aranżacja wnętrz i remonty

blog pasjonata

Pokój dziecięcy w stylu retro

aleksanderzawadzki

     Jaki jest właściwie styl retro? Generalnie każdy odbiera go nieco inaczej, dlatego trudno stworzyć jednorodną definicję. Niemniej, to nie definicją będę się tu zajmować, ale praktycznymi poradami, dzięki którym będziecie mogli urządzić wyjątkowy pokój dziecięcy w stylu retro. Od czego więc zaczniemy? Przede wszystkim od wystroju. Świetnie wpasowują się ten styl drewniane parkiety. Najlepiej układane w tradycyjną jodełkę, a także lekko podniszczone, sprawiające wrażenie używanych. Tak, właśnie używanych, ponieważ styl retro jest związany także ze stylem vintage. Na podłodze dobrze wyglądają również bielone deski. Jeśli chodzi o ściany, to idealne są białe, ale jak wiadomo w pokoju dziecięcym są absolutnie niepraktyczne. Z tego względu polecam bielone deski, farbę magnetyczną w jasnych odcieniach lub korek.


            W pokoju stylizowanym na styl retro dobrze wyglądają tradycyjne żakardowe firanki oraz zasłony. Pamiętajcie też o oświetleniu – przepiękne żyrandole z kryształkami, czy abażury z falbankami to jest dokładnie to, co powinno znaleźć się w pokoju dziecięcym urządzonym w stylu retro. Co jeszcze? Oczywiście dywan, ale nie kolorowy, lecz w stosowanych barwach – świetnie wygląda np. dywanik z naturalnego lub sztucznego futra o nieregularnych kształtach. Pamiętajcie, że ma być przede wszystkim naturalnie, więc wszelkie sztuczne chodniki odpadają.

            Meble w takim pokoju powinny być lekko podniszczone, choć oczywiście jak najbardziej sprawne. Najlepiej sprawdzi się jasna kolorystyka, choć na tle białych ścian dobrze będą wyglądać także mebelki w kolorze naturalnego drewna z lekkimi przetarciami. Najważniejszy element wystroju to oczywiście zabawki, czyli drewniany koń na biegunach, drewniane samochodziki, wózek dla lalek w stylu retro, kolorowe drewniane ptaszki itp.      

 

© Aranżacja wnętrz i remonty
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci